Palenie szkodzi-plakat

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IVa Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu przystąpili do VI edycji programu „Bieg po zdrowie”. Zajęcia realizowano w oparciu o zróżnicowane metody aktywizujące dostosowane do wieku uczniów. Czwartoklasiści m.in. liczyli koszty jakie generuje palenie papierosów, w grupach tworzyli antyreklamy papierosów, komiksy, plakaty.

Wspólna praca plastyczna

22 kwietnia, w Dniu Ziemi, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami - p. Katarzyną Grzesik oraz p. Moniką Gniaź, udali się do Publicznego Przedszkola w Annopolu. Przeprowadzili tam zajęcia integracyjne o tematyce ekologicznej skierowane do dzieci z grup 5-latków i 6-latków.

Puszki i identyfikatory

Informujemy, że Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy Domu Hospicyjnego w Zaleszanach. Uczniowie naszej szkoły nie przeszli obojętnie obok cierpienia nieuleczalnie chorych dzieci. Od października 2023 r. do marca 2024 r. wolontariusze zebrali do puszek 1321,12 zł.

I miejsce w Turnieju BRD grupa młodsza

18 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wzięło w nich udział 11 drużyn: 3 w grupie wiekowej 10-12 lat (PSP Annopol, PSP Grabówka, PSP Janiszów) oraz 8 w starszej grupie wiekowej 13-15 lat (PSP Annopol, PSP Borów, PSP Dąbrowa, PSP Janiszów, PSP Kosin, PSP Opoka, PSP Świeciechów).

Uczniowie klasy Vb jako bogowie greccy

10 kwietnia 2024 r. uczniowie kl. Vb podczas lekcji języka polskiego wcielili się w role greckich bogów. Zaprezentowali ich główne atrybuty, charakterystyczne stroje, a także opowiedzieli o ich losach. Następnie w doskonałych humorach zasiedli do uczty. Stół zastawiono nektarem, ambrozją oraz innymi przekąskami nawiązującymi do treści mitów. Opowieściom i żartom nie było końca...
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.