Konkurs biblioteczny

23 maja 2022r. w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu „Biblioteka - świat w jednym miejscu”. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z klas I – VIII. Do kolejnego, powiatowego etapu zakwalifikowały się prace nagrodzonych uczniów:

Przebrani uczniowie za postacie z bajek

W dniu 20 maja 2022 roku odbył się happening pod hasłem "I ja lubię czytać książki", uczniowie klas I-III przeszli barwnym korowodem ulicami miasta, promując ideę czytelnictwa. Dzieci były przebrane za postacie z ulubionych książek.

Pasowanie na czytelnika klasa 1a

„My uczniowie pierwszej klasy,
                                                                                                       uroczyście przyrzekamy,
                                                                                                         że szanować cię będziemy,
    krzywdy zrobić Ci nie damy…”

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Aktorzy

Dnia 04.05.2022 r. uczniowie klas I-III z wychowawczyniami wybrały się do Miejskiego - Gminnego Ośrodka Kultury w Ożarowie na spektakl pt. „Piotruś Pan i piraci”. Wspaniała gra aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie wprowadziła widzów w niezwykłą krainę marzeń, snu i teatru.

6 maja 2022r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.