Uczniowie w strojach historycznych

12 czerwca 2024 r. uczniowie klasy VIIIa pod opieką wychowawczyni wybrali się na wycieczkę do jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast – Sandomierza. Pierwszym punktem programu był rejs po Wiśle, podczas którego można było poznać wiele historycznych ciekawostek oraz podziwiać piękne widoki rozciągające się wzdłuż brzegu rzeki.

Prezentacja wozu policyjnego

6 czerwca 2024 r. klasa VI b wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantką. Podczas zajęć rozmawiano o bezpieczeństwie w sieci i hejcie. Wielokrotnie zwracano uwagę na różnego rodzaju zagrożenia internetowe (niebezpieczne treści, kontakty). Nawiązano do odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji wobec rówieśników a także pracowników szkoły oraz zasad zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią.

Uczniowie z certyfikatami

6 czerwca 2024 r. uczniowie klas VII uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wyznaczonych przez Ministra Obrony Narodowej.

Przedsięwzięcie miało na celu podniesienie świadomości w obszarze bezpieczeństwa, kształtowanie odpowiednich postaw w sytuacjach zagrożenia, poznanie i stosowanie zasad reagowania w sytuacjach zagrożenia, naukę bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie.