Andrzejki klasa 3B

Czas magii i zabawy mamy za sobą! Tradycyjnie dniu 30 listopada w klasach I-III odbyły się klasowe andrzejki, uczniowie bawili się w swoich klasach pod opieką wychowawczyń. Były oryginalne przebrania, wróżby i tańce. Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Zdjęcie dyplomu

„Myślę więc… nie śmiecę” to hasło tegorocznej kampanii ekologicznej „Sprzątanie Świata 2021”. Główne jej przesłanie to czyste środowisko oraz człowiek przyjazny naturze i drugiemu człowiekowi.

Prace plastyczne

W dniu 17 listopada 2021r. w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny w ramach projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa w szkole, zatytułowany „W bajkowym świecie”. Zadaniem dzieci było przedstawienie za pomocą rysunku ulubionej bajkowej przygody. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie wykonane prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasłużyli na uznanie.

Pan Dariusz Zgardziński w trakcie wygłaszania prelekcji

W bieżącym roku szkolnym włączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” .

W związku z tą inicjatywą w kl.IV-VIII realizowano różnorodne działania. Przygotowano gazetki ścienne i prezentacje multimedialne poświęcone postaciom i rocznicom ważnym dla historii. W ramach zajęć z wychowawcą i lekcji religii zgłębiano wiedzę na temat polskich tradycji świąt zadusznych.

Dziewczynka podaje osobie dorosłej czerwoną kopertę. Na fotografi wyciągnięt dłonie obydwu osób. Na górze flaga biało - czerwona, na dole napis:dziękuję!

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do włączania się w akcję Fundacji Niepodległości pt. "Kartka dla Obrońców Granic". Inicjatywa zrodziła się jako kolejna forma wsparcia społecznego dla służb mundurowych, które od kilku tygodni strzegą bezpieczeństwa na granicy z Białorusią. Każdy kto pragnie dać wyraz swoich podziękowań lub wsparcia dla żołnierzy wojsk operacyjnych Sił Zbrojnych RP, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Policji - pełniących służbę w zagrożonych miejscach polskiej granicy – proszony jest o wykonanie kartki z uwzględnieniem poniższych wskazówek Organizatora akcji.