Szkolne wróżki

Jak co roku, w ostatnich dniach listopada nadchodzi cudowny, magiczny i jedyny dzień w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To Andrzejki, które  wspaniałą okazją do cudownej zabawy. Nie inaczej było w tym roku. Wychowawcy klas 1-3 zorganizowali zabawę andrzejkową dla wszystkich uczniów. Uczniowie wspaniale bawili się przy dźwiękach muzyki. Wróżbami zajęły się uczennice z klas trzecich. Dzieci mogły sobie powróżyć np. wróżbą z ciasteczka, na sercu oraz wiele innych i dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka? Oczywiście, każdy doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy jej wierzyć do końca. 

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W przeddzień narodowego święta w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie kl. IIa oraz kl. IV - VIII przedstawili program artystyczny o charakterze patriotycznym. Przypomnieli historię czasów zaborów oraz to, że 11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem.

Uczestnicy wycieczki

27 października uczniowie klas VIIa, VIIIa i VIIIb wzięli udział w integracyjnym wyjeździe do Stalowej Woli. W kinie Helios wysłuchali prelekcji dotyczącej mylących pozorów, szufladkowania ludzi, rozwijania pasji mimo ograniczeń i pokonywania życiowych przeszkód. Następnie obejrzeli poruszający dramat pt. „Chłopiec zza szyby”, który opowiadał o podążaniu za marzeniami i sile przyjaźni. Potem udali się do restauracji McDonald's. To był udany dzień.

Drzewo_supermocy

W dniach 17–21 października 2022 roku w klasach 1–3 zorganizowano Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. W kolejnym tygodniu, czyli 24–28 października klasy 4–8 dołączyły do akcji. Najważniejszym celem było poznanie siebie, wydobycie dobrych cech i uzdolnień uczniów, a tym samym budowanie wiary we własne możliwości.

Uczniowie_z_zainteresowaniem_sluchaja_pracownikow _UM

21 października klasy 3 a i 3 b spotkały się w Urzędzie Miasta Annopola z panią skarbnik gminy oraz księgową. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się m. in z jakiś środków finansowane są szkoły, budowa dróg czy innych inwestycji w naszej gminie. Panie w bardzo przystępny sposób opowiedziały dzieciom o swojej pracy, a także cierpliwie odpowiadały na pytania. Na zakończenie pan burmistrz Mirosław Gazda rozdał dzieciom pamiątkowe gadżety związane z naszą gminą. Kształtowanie postawy przedsiębiorczej ma ogromne znaczenie w rozwoju edukacji dzieci. Dzięki pozyskaniu kompetencji bezpośrednio z nią związanych mogą one nie tylko osobiście się rozwijać, ale także być aktywnymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego.