26 listopada 2024 r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami zorganizowali Dzień Naleśnika. Było smacznie, kolorowo oraz zabawnie. Na każdej przerwie uczniowie i nauczyciele mogli zakupić apetyczne naleśniki z różnorodnymi dodatkami. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Niektórzy smakosze zjedli aż 5 porcji! Cały dochód ze sprzedaży przeznaczono na wsparcie działalności Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
PROGRAM LOKALNEJ KAMPANII PRZECIW PRZEMOCY
- Warsztaty pt. „Trudne sytuacje wokół nas - przemoc i agresja” dla uczniów PSP w Grabówce (25.11.2024 r.) i PSP w Annopolu (28.11.2024 r.), które poprowadzi psycholog z Punktu Interwencji Kryzysowej w Annopolu.
- 25-29 listopada 2024 r. - działania na terenie szkół i innych instytucji, placówek funkcjonujących na terenie gminy Annopol, które włączą się do akcji Gminnego Dnia Przeciwdziałania Przemocy.
- 28 listopada 2024 r. - szkolenie pt. „Współpraca międzyinstytucjonalna na rzecz pomocy osobom doznającym przemocy” dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Annopolu, GKRPA w Annopolu oraz przedstawicieli placówek oświatowych.
- 25-29 listopada 2024 r. - dyżury specjalistów w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Annopolu:
W piątek 15 listopada 2024 r. w Sali Kongresowej Pałacu Książąt Czartoryskich w Puławach odbył się XII Ogólnopolski Festiwal Hymnów Szkolnych. Zaprezentowali się na nim uczniowie naszej szkoły, co było pokłosiem zajęcia przez nich zaszczytnego II miejsca w poprzedniej edycji konkursu.
16 listopada 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Kilka dni później, bo 21 listopada, celebrowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Oba święta były okazją do promowania wzajemnego szacunku, braterstwa, otwartości i empatii. W związku z tym uczniowie wszystkich klas, pod kierunkiem wychowawców, wykonali Drzewa Tolerancji i Życzliwości prezentujące pozytywne cechy charakteru. W kształtowaniu postaw społecznych opartych na akceptacji pomogły również tematyczne gazetki ścienne.
Koordynatorkami wydarzenia były p. Mariola Gadawska (pedagog specjalny), p. Magdalena Jesionek (psycholog szkolny) oraz p. Barbara Bernat (wychowawczyni klasy IIIa).
Nasza Ojczyzna przechodziła różne koleje losu. Okresy potęgi i wielkości przeplatane były wojnami, uciskiem, a także upadkiem. 11 listopada 1918 r. Polska, po 123 latach niewoli, stała się samodzielnym państwem. Marzenia Polaków o niepodległości nareszcie się ziściły. W celu upamiętnienia tego doniosłego wydarzenia 9 listopada 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez 18. Gromadę Zuchową „Leśne Duszki”, uczniów klasy IVb oraz VIIIa.
Podkategorie
Strona 1 z 49