Cytat z testamentu skierowanego do młodzieży przez weteranów - żołnierzy 2 Korpusu Polskiego - biała czcionka na tle maków

18 maja 2023 r., przez przypięcie do ubrania czerwonych maków, druhny z "Nadwiślańskich Trampów" upamiętniły 79. rocznicę zakończenia Bitwy pod Monte Cassino. W maju 1944  roku 2 Korpus Polski pod wodzą gen. Władysława  Andersa, po toczącej się od kilku miesięcy walce, w ramach operacji "Honker" zdobył klasztorne wzgórze Monte Cassino.

Zuchy i harcerze niosą biało-czerwoną flagę podczas gminnych uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, jak co roku harcerze i zuchy z działających przy naszej szkole jednostek, dołączyli do społeczności lokalnej, by wspólnie świętować 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Tego dnia wzięliśmy udział w gminnej uroczystości, którą rozpoczęła Msza św. za Ojczyznę.

Harcerski przy tablicy z informacją haistoryczną "Katyń - Pamiętamy" ustawionej na szkolnym korytarzu. Gazetka w kolorystyce szaro-czerwono-biało- czarno-brązowej ustawiona na sztaludze; przy niej trzy druhny z podkładkami z tekstem informacyjnymW związku z przypadającym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, reprezentacja drużyny harcerskiej odczytała w oddziałach klasowych IV-VIII informację historyczną na temat tragicznych wydarzeń z 1940 roku. W tej formie oddaliśmy należną pamięć 22 tysiącom obywateli II Rzeczypospolitej, w tym  oficerom Wojska Polskiego, którzy po roku niewoli, padali ofiarą zbrodni sowieckiej.

Cztery harcerki z pakunkam dla wychowanków domu dziecka przed budynkiem szkołyPiątkowym popołudniem, 28.04.2023 r. delegacja 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" odwiedziła Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą nr 1 i nr 2 w Kraśniku. Kolejny raz w działalności drużyny, harcerze przekazali dary rzeczowe dla Wychowanków tej placówki. Tym razem była to darowizna na kwotę około 650 zł. 

Harcerki kładą kamyki na pomniku z tablicą upamiętniającą Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką w Opoce Dużej

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Święto ustanowione zostało przez polski parlament w 2018 r. W tym dniu patrol 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" zapalił znicz oraz – zgodnie z żydowskim zwyczajem – zostawił kamyki na pomniku z tablicą upamiętniającą Apolonię i Piotra Likosów w Opoce Dużej, zamordowanych 1 czerwca 1943.