Uczniowie na zajęciach z mediatorem

10 stycznia 2024 r. grupa dziesięciu uczniów z klas VI - VII uczestniczyła w szkoleniu przygotowującym do pełnienia w szkole roli mediatora rówieśniczego. Zajęcia z młodzieżą przeprowadziła mediator, pedagog specjalny Magdalena Giza. W czasie 4.godznnego spotkania uczniowie poznawali podstawy komunikacji interpersonalnej, zgłębiali wiedzę o konflikcie i procesach grupowych oraz przybliżyli sobie formy rozwiązywania konfliktów - negocjacje i mediacje.

Plakat Międzynarodowego Dnia Mediacji - 19 października 2023 zaprojektowany w ramach zorganizowanego w Polsce konkursu.

W dniach 16-20 października 2023 r. w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Mediacji. Z tej okazji oraz przypadającego w jego trakcie Międzynarodowego Dnia Mediacji (19 października) również w naszej szkole podjętych zostanie wiele działań edukacyjnych promujących ideę mediacji oraz alternatywne sposoby rozwiązywania konfliktów i sporów.

Standardy mediacji rówieśniczej i szkolnej w szkołach i innych placówkach rekomendowane przez Rzecznika Praw Dziecka.

Mediatorzy rówieśniczy - grupa ośmiu uczniów ubranych w ciemno - i jasnozielone koszulki trzyma plansze z literami tworzącymi hasło:mediator.

Lista mediatorów rówieśniczych w naszej szkole

1. Gabriela Zabor 8a
2. Jacek Suszko 8a
3. Maja Jabłońska 8b
4. Maja Koniarczyk 8b
5. Natalia Kosińska 8b
6. Jakub Gawron 8b
7. Natalia Florek 8b
8. Zuzanna Lis 8b

Opiekun-szkolny koordynator programu mediacji: Jolanta Mochol

Uczniowie - mediatorzy rówieśniczy wraz z opiekunem; ubrani w zielone koszulki, trzymają plansze z literami tworzącymi hasło: mediator

Podkategorie