Uczniowie z opiekunem

10 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu rejonowym, które odbyły się w Biszczy koło Biłgoraja. W rozgrywkach rywalizowały najlepsze drużyny z 4 powiatów (Biłgoraj, Janów Lubelski, Kraśnik, Lublin) w kategorii dziewcząt i chłopców. Pomimo przenikliwego zimna (temp. 3°C) i gęstej mgły, która ograniczała widoczność do ok. 50 metrów, nasi reprezentanci zajęli bardzo dobre IV miejsce w kategorii chłopców i VIII miejsce w kategorii dziewcząt.

Link do programu Szkolny Klub Sportowy

W Publicznej Szkole Podstawowej w Annopolu realizowany jest program Szkolny Klub Sportowy. Uczestniczy w nim 17 uczniów z klas I- IV.

Jest to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na uczniach o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS prowadzone są w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

Cele programu:

  • stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;
  • poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
  • promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
  • zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;
  • motywowanie do podejmowania aktywności fizycznej wśród uczniów mniej aktywnych i sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;
  • tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych młodego pokolenia;
  • optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;
  • promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;
  • wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

Powiatowe Igrzyska piłka nożna

25 kwietnia uczennice naszej szkoły (Nikola Grzebyk, Emilia Kurasińska, Natalia Lenart, Zuzanna Rozmus, Agata Rzepka, Ilona Tabaka, Hanna Wiącek, Antonina Ziółek) uczestniczyły w Powiatowych Igrzyskach w piłce nożnej, które odbyły się w Kraśniku. 

28 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej chłopców, które odbyły się w Kraśniku. Nasi reprezentanci w składzie: Bednarek Paweł, Duda Kacper, Dul Patryk, Gładysz Michał, Jabłoński Antoni, Krawczyk Marcel, Matuszczak Patryk, Trębacz Oskar, Węska Kacper i Zgardziński Stanisław zajęli zaszczytne III miejsce, wygrywając z SP Huta Józefów, remisując z SP Wilkołaz i w decydującym meczu, po bardzo zaciętym pojedynku, ulegając SP  nr 6 w Kraśniku.

Zawodnicy z trenerem

Ostatnio szczególnych emocji dostarczają siatkarze naszej szkoły. Doskonale promują miasto i szkołę na sportowej arenie wojewódzkiej. Po zdobyciu Wicemistrzostwa Województwa w siatkówce halowej 10.06.2022r. triumfowali w Finale Mistrzostw Województwa w siatkówce plażowej chłopców. Igrzyska Młodzieży Szkolnej odbyły się na kompleksie sportowo-rekreacyjnym Park Avia w Świdniku.