Strona tytułowa Katalogu Edukacja 2021/2022 dla uczniów szkół podstawowych i liceów

Jako uczeń klasy ósmej stoisz przed – prawdopodobnie pierwszym tak ważnym - wyborem w swoim życiu. Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Oto pytanie o Twoją dalszą ścieżkę edukacji. Zdobycie rzetelnych informacji oraz możliwość porównania oferty poszczególnych szkół średnich to jeden z podstawowych kroków w procesie decyzyjnym. Katalog Edukacja 2021/2022 (dostępny on-line) umożliwi Ci zapoznanie się z ofertą wielu szkół z terenu naszego województwa, głównie powiatu lubelskiego.

Drodzy Ósmoklasiści rozpoczął się czas, w którym macie już możliwość poznania ofert edukacyjnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. Strony internetowe, fanpage szkół, ulotki, broszury, plakaty – to dostępne źródła informacji o czekających na Was kierunkach kształcenia i zasobach poszczególnych szkół. Niestety z przyczyn wszystkim wiadomych, kolejny rok, udział w  stacjonarnych dniach otwartych placówek jest niemożliwy. Szkoły jednak coraz częściej zapraszają przyszłych absolwentów podstawówek na wirtualne wizyty w swoich obiektach.

Drodzy Uczniowie, świat zawodów i współczesny rynek pracy daje Wam wiele możliwości wykorzystania swoich predyspozycji i potencjału w wykonywaniu wymarzonego zawodu. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest branż, zawodów przyszłości i specjalności, w których możemy się rozwijać. Udostępniony w poniższym linku Informator o zawodach szkolnictwa branżowego, wydany w 2020 roku, pozwoli Wam poznać  ponad 200 zawodów przyporządkowanych do 32 branż.

W ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” Kuratorium Oświaty w Lublinie zaprasza do skorzystania pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim. Działanie to przebiega pod hasłem: „Tydzień zawodów – czas na strzał w 10!”. W ramach akcji Uczniowie oraz Rodzice mają możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi poniżej numerami telefonów.

Drodzy Ósmokalsiści,
zanim na Waszym świadectwie ukończenia szkoły podstawowej wypisane zostaną wszystkie dodatkowe osiągniecia, punktowane przy rekrutacji do szkół kolejnego szczebla, warto poznać wykaz konkursów i zawodów, które mogą być wymienione na Waszej cenzurce. Może jeszcze w tym semestrze wykorzystacie okazje do zdobycia laurów.