Baner akcji Narodowe Czytanie 2022

W pierwszych dniach września nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Tym razem uczniowie klas starszych zapoznali się z wybranymi utworami  wchodzącymi w skład  „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. 

Konkurs biblioteczny

23 maja 2022r. w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu „Biblioteka - świat w jednym miejscu”. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z klas I – VIII. Do kolejnego, powiatowego etapu zakwalifikowały się prace nagrodzonych uczniów:

Paulina Płatkowska z uczennicami z klasy VIII 

14 stycznia 2022 roku gościem naszej biblioteki była pani Paulina Płatkowska – autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pisarka jest absolwentką Katedry Teorii Literatury, Teatru i Filmu na Uniwersytecie Łódzkim. Pracuje w branży wydawniczej od czwartego roku studiów.

     W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły oraz członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki. Spotkanie prowadziły i brały w nim czynny udział uczennice klasy VIII b. Dziewczęta przygotowały zestaw interesujących pytań oraz piękne, własnoręcznie zrobione podziękowanie. Pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej twórczości oraz odpowiadała na zadawane pytania.

                                                                                                          Pasowanie na czytelnika klasa 1a                                                                                                   

                                                           „My uczniowie pierwszej klasy,
                                                                                                       uroczyście przyrzekamy,
                                                                                                         że szanować cię będziemy,
    krzywdy zrobić Ci nie damy…”

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Logo programu

Nasza szkoła, już po raz kolejny, przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem programu jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek oraz uatrakcyjnienie księgozbiorów poprzez zakup nowości wydawniczych.