Dziewczynka podaje osobie dorosłej czerwoną kopertę. Na fotografi wyciągnięt dłonie obydwu osób. Na górze flaga biało - czerwona, na dole napis:dziękuję!

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do włączania się w akcję Fundacji Niepodległości pt. "Kartka dla Obrońców Granic". Inicjatywa zrodziła się jako kolejna forma wsparcia społecznego dla służb mundurowych, które od kilku tygodni strzegą bezpieczeństwa na granicy z Białorusią. Każdy kto pragnie dać wyraz swoich podziękowań lub wsparcia dla żołnierzy wojsk operacyjnych Sił Zbrojnych RP, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Policji - pełniących służbę w zagrożonych miejscach polskiej granicy – proszony jest o wykonanie kartki z uwzględnieniem poniższych wskazówek Organizatora akcji.

Technika pracy: z uwagi na trudne warunki atmosferyczne panujące o tej porze roku w obszarze służby prosimy, by prace były wykonywane jako rysunki (kredki, flamastry) lub malowane; inne techniki prac dziecięcych - np. wyklejanki, - mogą nie dawać gwarancji bezpiecznego dotarcia do Adresatów (zakwaterowanych niejednokrotnie w warunkach polowych):

Format prac: nie większe niż A4, przysłowiowa "kartka z bloku"; prace mogą mieć formę klasycznych "laurek" składanych na pół, jak kartka pocztowa, tzw. karnetowa;

Treść: nie narzucamy tematyki, treści dedykacji. Wystarczy kierować się sercem, dobrą wolą a każde wyrazy wsparcia będą przyjęte z radością i wdzięcznością.

Prace powinny być podpisane imieniem, z podaniem wieku oraz klasy i nazwy szkoły.

Kartki należy dostarczyć do pedagoga szkolnego do piątku, 26.11.2021 r.