Uczniowie na boisku szkolnym

W środę 10 listopada o symbolicznej godz. 11.11, w ramach finału akcji „Szkoła do hymnu”, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Celem inicjatywy było zachęcenie uczniów do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Z uwagi na trwający stan epidemii wydarzenie miało miejsce na boisku szkolnym przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Rolę Ojczyzny i jej dobra w życiu każdego Polaka patrioty poruszono także podczas lekcji historii i zajęć z wychowawcą. Dodatkowo pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołał krótki rys historyczny przedstawiony przez uczennice Hanię i Weronikę. Losy ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli wciąż wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę, prezentowały też okolicznościowe gazetki ścienne.

Uczniowie na boisku szkolnym