Uczniowie klasy 5

30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 4a i 5a przybliżyli widowni najważniejsze postanowienia tego doniosłego aktu symbolizującego wolność narodu polskiego oraz atmosferę dawnej Polski pod rządami króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Mogliśmy usłyszeć patriotyczne wiersze oświeceniowych poetów i obejrzeć inscenizację bajki „Jagnię i wilcy” autorstwa księcia poetów polskich Ignacego Krasickiego. Występ uświetniły współczesne, przesycone nutą patriotyzmu piosenki w wykonaniu solistek z kl. 5a i 6b. Muzycznym motywem przewodnim była pieśń stylizowana na mazurka „Witaj, majowa jutrzenko”, która, śpiewana podczas majowego święta w całej Polsce, przywołuje pamięć Konstytucji 3 Maja.