Prezentacja ekologicznych zawieszek

W dniach 22 - 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W celu promowania ekologicznych postaw przeprowadzono szereg działań.

Czwartoklasiści zbierali plastikowe nakrętki, które następnie wrzucili do czerwonego serca znajdującego się na annopolskim rynku.

Uczniowie klas V - VIII wzięli udział w trwającym 7 dni konkursie "Zbieramy baterie’’.

Oto jego wyniki:

I miejsce - kl. VIb,

II miejsce – kl. VIIb,

III miejsce- kl. Vb i kl. VIIIa.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła uczennica kl. VIa Kornelia Libor, która zgromadziła aż 1000 baterii!

Aleksandra Kondecka z kl. VIIa i Karolina Cyran z kl. VIIIa wzięły udział w konkursie plastycznym "Planeta kontra plastik’’, za co zostały nagrodzone voucherami – niepytajkami.

Aby podkreślić potrzebę ochrony środowiska, przygotowano również gazetkę ścienną, a także zawieszki na drzwi nawiązujące do obchodzonego święta. Rozwiązywano też łamigłówki o tematyce ekologicznej.

Akcję koordynowały p. Barbara Kotłowska i p. Renata Łysuniek.

Wręczenie nagród

Podsumowanie konkursów

Prezentacja ekologicznych zawieszek

Uczniowie wrzucaj nakrętki do czerwonego serca