Uczennica śpiewa pieśń patriotyczną

13 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie słowem, pieśnią i tańcem zaakcentowali najważniejsze wartości dla każdego Polaka – wolność, suwerenność i patriotyzm. Przypomnieli przepełnioną bólem historię narodu polskiego oraz uczcili pamięć tych, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny.

W 1975 roku zaborcy (Austria, Prusy i Rosja) podzielili między siebie polską ziemię i wymazali z mapy Europy nasze państwo. Chcieli narzucić Polakom swoją kulturę, zwyczaje, język i religię. Nie było polskiego rządu ani wojska. Nie wolno było używać polskiej flagi oraz godła. Nasz naród jednak nie poddał się. Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy jako państwo suwerenne i niezależne.

Poczet sztandarowy
Śpiewnik patriotyczny