Plakat promujący Tydzień Zdrowego Odżywiania

W dniach od 23 do 27 października w naszej szkole miał miejsce Tydzień Zdrowego Żywienia. Z tej okazji uczniowie klas I-III obejrzeli filmik pt. „Talerz zdrowia” nawiązujący do zasad zdrowego odżywiania się. Spotkali się z pielęgniarką, a następnie rozmawiali z nią o mocnych kościach. Wspólnie z panią psycholog ustalali, które produkty spożywcze są zdrowe i warte zakupu. Przygotowywali „śniadanie na medal” oraz różnokolorowe, owocowe desery.

Uczniowie klas IV-VIII oglądali filmy promujące zdrowe żywienie, w teorii i w praktyce zgłębiali tajniki zdrowych śniadań i przekąsek, przygotowywali koktajle i sałatki, rozwiązywali testy systematyzujące oraz sprawdzające wiedzę z zakresu zdrowego żywienia.
Wydarzeniom towarzyszyła radosna i twórcza atmosfera.

Plakaty promujące zdrowe żywienie

Siedmioklasiści promują zdrowe odżywianie

Uczniowie klas I-III przygotowują zdrowe kanapki

Uczniowie klas I-III przygotowują zdrowe przekąski