Członkowie ALTER EGO

Koło teatralne ALTER EGO zostało laureatem Festiwalu Najciekawszych Widowisk, czyli finału 22. Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych zorganizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Decyzją Komisji Artystycznej nasi uczniowie za oryginalną inscenizację utworu „Pani Twardowska” A. Mickiewicza otrzymali nagrodę w wysokości 1300 zł ufundowaną przez CSK w Lublinie.

Członkowie koła: Oliwia Maj, Maja Mrozińska, Zuzanna Gałuszkiewicz, Maja Jabłońska, Maja Jachura, Kornelia Libor, Gabriela Mazur, Gabriela Olszówka, Weronika Babiracka, Maja Chodara, Krzysztof Mochol, Emilia Paćkowska, Klara Paćkowska, Emilia Sołtykiewicz, Izabela Woźniak, Natalia Wójcicka, Gabriela Suszek, Zofia Mianowana, Aleksandra Wójcicka, Antoni Jabłoński, Stanisław Zgardziński.
Prezentacje teatralne oceniali:
- dr Urszula Lewartowicz - poetka, satyryczka, instruktorka i reżyserka teatralna, adiunkt w Katedrze Pedagogiki Kultury na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie;
- Przemysław Buksiński - aktor, recytator, animator, wykładowca Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, organizator działań artystycznych i performatywnych, prezes Fundacji Poławiacze Pereł Improv Teatr;
- Jan Wawrzyniec Tuźnik - lektor, radiowiec i aktor teatralny, założyciel Teatru Klepisko.
W tegorocznej edycji na scenie MOK w Świdniku 8-9 maja zaprezentowało się 14 spektakli teatralnych z całego województwa wyłonionych podczas eliminacji gminnych i powiatowych.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Świdnik – Pana Waldemara Jaksona.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Koło teatralne ALTER EGO na świdnickiej scenie.