Plakat akcji zbiórki "dobrych monet' w ramach projektu "Zbieram to w szkole". Na plakacie dzieci z siostrą zakonną z domu dziecka w Boliwii oraz informacja jakie monety zbierane są w akcji

Informujemy, że do 15 grudnia 2023 r. w naszej szkole trwa zbiórka "dobrych monet" - polskich groszy i pieniędzy z całego świata, bez różnicy czy aktualnych, czy wycofanych z obiegu. Zbiórka jest częścią akcji charytatywno-recyklingowej pt. ZBIERAM TO W SZKOLE, w ramach której gromadzimy także „małe elektrośmieci” - zużyte baterie, stare telefony komórkowe, tablety, laptopy. Poddane recyklingowi lub sprzedane uczynią jeszcze wiele dobra.

Harcerze kwestują na renowację zabytkowych nagrobków przed bramą cmentarza rzymsko - katolickiego w Świeciechowie Poduchownym

1 listopada 2023 r. w Święto Wszystkich Świętych dziewięcioosobowy patrol "Nadwiślańskich Trampów" włączył się w kwestę na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu rzymsko-katolickim w Świeciechowie Poduchownym. Organizatorem zbiórki było Kraśnickie Towarzystwo Regionalne.

30 października nasza szkoła przekazała przedstawicielom Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości” dary rzeczowe zebrane w ramach tegorocznej akcji RAZEM DLA RODAKÓW ZE WSCHODU. Dzięki pozytywnemu odzewowi ze strony uczniów, rodziców oraz nauczycieli, wspomnianą inicjatywę pomocy dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie wsparliśmy poprzez zbiórkę (do 20.10.2023 r.) zabawek, książek dla dzieci, żywności o długim terminie przydatności do spożycia oraz środków higieny osobistej.

Jak co roku, w dniach poprzedzających Zaduszki, harcerskie patrole ruszyły na cmentarz parafialny w Annopolu, by zadbać o kilka zapomnianych, zaniedbanych mogił. Praca porządkowe odbyły się w sobotę, 28.10.2023 r. a kontynuowano je po południu 30.10.2023 r. W ruch poszły sekatory, motyki i grabki. Czas spędzony na tej aktywności przełożył się na uporządkowanie 10 miejsc pochówku.