Palenie szkodzi-plakat

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IVa Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu przystąpili do VI edycji programu „Bieg po zdrowie”. Zajęcia realizowano w oparciu o zróżnicowane metody aktywizujące dostosowane do wieku uczniów. Czwartoklasiści m.in. liczyli koszty jakie generuje palenie papierosów, w grupach tworzyli antyreklamy papierosów, komiksy, plakaty.

Puszki i identyfikatory

Informujemy, że Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy Domu Hospicyjnego w Zaleszanach. Uczniowie naszej szkoły nie przeszli obojętnie obok cierpienia nieuleczalnie chorych dzieci. Od października 2023 r. do marca 2024 r. wolontariusze zebrali do puszek 1321,12 zł.

konkurs wielkanocny

26 marca br. w świetlicy szkolnej odbył się wielkanocny konkurs plastyczny, w ramach którego jego uczestnicy wykonali świąteczne ozdoby: pisanki, zajączki, stroiki i rysunki. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, gdyż zachwyt wzbudziły wszystkie prace uczniów. Udało się jednak wskazać zwycięzców.

Uczniowie klasy Vb jako bogowie greccy

10 kwietnia 2024 r. uczniowie kl. Vb podczas lekcji języka polskiego wcielili się w role greckich bogów. Zaprezentowali ich główne atrybuty, charakterystyczne stroje, a także opowiedzieli o ich losach. Następnie w doskonałych humorach zasiedli do uczty. Stół zastawiono nektarem, ambrozją oraz innymi przekąskami nawiązującymi do treści mitów. Opowieściom i żartom nie było końca...
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Uczniowie kl. I-III na boisku szkolnym

21 marca nadeszła długo wyczekiwana kalendarzowa wiosna. Z tej okazji uczniowie kl. I-III tworzyli gaiki, brali udział w rozgrywkach sportowych, śpiewali piosenki i rozwiązywali wiosenne łamigłówki. Uczniowie kl. IV- VIII, z inicjatywy członków SU, zimę pożegnali w niecodziennych strojach. Tego dnia pojawili się w szkole w piżamach, kapciach oraz szlafrokach. Nie planowali jednak snu. Wprost przeciwnie! Postanowili dobrze się bawić i z humorem wkroczyć w najpiękniejszą porę roku.