Logo programu Robot - wózek

W październiku na zajęciach koła robotyki oraz części lekcji informatyki uczniowie tworzyli własne skrypty dla robota "kontrolera jakości" oraz pojazdu.  Skonstruowali również kolejnego robota. Tym razem był to system śledzenia przesyłek.

Galeria zdjęć poniżej.

Logo programu

Na lekcjach informatyki i zajęciach koła robotyki uczniowie mieli możliwość korzystania z zestawów klocków Lego Education Spike Prime. 

Powstały pierwsze konstrukcje z wykorzystaniem silników i czujników (kontroler jakości i wózek), które następnie były programowane.

Logo programu Okulary do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

W tym miesiącu na zajęciach informatyki kolejni uczniowie zapoznali się z budową i obsługą urządzeniami Class VR czyli okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Odbyły się kolejne zajęcia geografii z wykorzystaniem tych narzędzi. Natomiast po raz pierwszy w naszej szkole zostały wykorzystane okulary Class VR na zajęciach fizyki gdzie uczniowie klasy 8b w ramach realizacji tematu "Pomiar natężenia prądu i napięcia elektrycznego" mogli zapoznać się z wybranymi przez nauczyciela materiałami wirtualnej rzeczywistości.

Logo programu Okulary do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

Wirtualna rzeczywistość stwarza wiele niezwykłych możliwości doświadczania wyjątkowej złożoności świata, w którym żyjemy. W coraz większej ilości dziedzin nauki, właśnie dzięki rozwojowi technologii VR, możliwe jest w pełni bezpieczne i bardzo ciekawe przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń oraz symulacji.