Harcerka trzymająca flagę Polski, odwrócona tyłem;w tle kolejne biało-czerwone flagi.

Przypadający 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej harcerki z 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" w tym roku uczciły poprzez nagranie piosenki pt. "Flaga Polski", której posłuchać można na fanpagu drużyny. Ponadto druhna Lena więzła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym #NaszaFlaga, pod patronatem Mister Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy z motywem polskiej flagi i przesłanie jej do Organizatora Parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie i Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo  do 05.05.2024 r.
Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, trzymając kciuki za naszą harcerkę.

Przypomnijmy, że Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowione zostało przez Sejm w 2004 roku. W tym dniu w sposób szczególny upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Serdeczne podziękowania dla druhen: Liliany B., Zofii B., Juli C, Zuzanny K., Zuzanny D., Małgorzaty D., Żanety Ch., Emilii S., Amelii C. za udział w nagraniu. 

Dziewczęta w białych i czerwonych koszulkach, w dekoracji flagi Polski - nagranie patriotycznej piosenki

                                                                                      Praca konkursowa druhny Leny Ul