Logo  programu „Przyjaciele Zippiego”

Wystartowaliśmy! Po wielu miesiącach przygotowań i oczekiwań, w lutym 2021 ruszyliśmy w naszej szkole z realizacją  międzynarodowego programu promocji zdrowia psychicznego pt. "Przyjaciele Zippiego”.

Program kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne, uczy dzieci jak radzić sobie z codziennymi problemami, jak nazywać uczucia, jak o nich rozmawiać, doskonali relacje z innymi ludźmi, promuje zdrowie emocjonalne. Zajęciami w ramach programu objęta została klasa 1b, która już dobrze zaznajomiła się z towarzyszącym nam w edukacyjnej przygodzie patyczakiem Zippim. 

Dla niewtajemniczonych dodamy, że jest to maskotka i przyjaciel bohaterów poznawanej przez dzieci historii. Za nami trzy z cyklu 24 spotkań. W trakcie zajęć pojawia się wiele okazji do ćwiczeń, zabawy i rozmów o sprawach ważnych na tym etapie życia, o sukcesach i porażkach oraz sposobach radzenia sobie z problemami. Otrzymany przez dzieci Zeszyt Ćwiczeń pomaga zbierać pomysły i rozwiązania, by można było do nich zajrzeć  w chwilach trudności.

Program "Przyjaciele Zippiego" powstał we współpracy psychologów z Uniwersytetów w Kanadzie, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Jego właścicielem jest angielska Fundacja „Partnerstwo dla Dzieci” („Partnership for Children”). Z wielkim powodzeniem program realizowany jest w ponad 30 krajach na świecie, w tym od 2005 roku w Polsce. Uczestniczyło w nim  już tysiące dzieci w tysiącach szkół i przedszkoli w naszym kraju. Cieszymy się, że  Publiczna Szkoła Podstawowa w Annopolu dołączyła do tego rekomendowanego Programu.

Pedagog szkolny J.Mochol