Strona tytułowa Katalogu Edukacja 2021/2022 dla uczniów szkół podstawowych i liceów

Jako uczeń klasy ósmej stoisz przed – prawdopodobnie pierwszym tak ważnym - wyborem w swoim życiu. Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Oto pytanie o Twoją dalszą ścieżkę edukacji. Zdobycie rzetelnych informacji oraz możliwość porównania oferty poszczególnych szkół średnich to jeden z podstawowych kroków w procesie decyzyjnym. Katalog Edukacja 2021/2022 (dostępny on-line) umożliwi Ci zapoznanie się z ofertą wielu szkół z terenu naszego województwa, głównie powiatu lubelskiego.

Zapewne chciałbyś, by Twój przyszły zawód stwarzał Ci możliwość realizacji posiadanego potencjału, by był zgodny z zainteresowaniami, uzdolnieniami, odpowiadał Twojemu temperamentowi i możliwościom zdrowotnym, ale też zaspakajał aspiracje zarobkowe. Równie ważne w tym zestawieniu są realia rynku pracy i prognozy dla wybranych zawodów. Planując wybór danej szkoły (kierunku kształcenia i zawodu) warto wziąć to pod uwagę.

Ważne przypomnienie: Wniosek o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych można składać w terminie od 17 maja do 21 czerwca, natomiast  w przypadku szkół dwujęzycznych, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych termin ten obejmuje czas od 17 czerwca do 31 maja. 

Link do przeglądania Katalogu Edukacja 2021/2022