Prezentacja wozu policyjnego

6 czerwca 2024 r. klasa VI b wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantką. Podczas zajęć rozmawiano o bezpieczeństwie w sieci i hejcie. Wielokrotnie zwracano uwagę na różnego rodzaju zagrożenia internetowe (niebezpieczne treści, kontakty). Nawiązano do odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji wobec rówieśników a także pracowników szkoły oraz zasad zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią.

Wyjaśniono wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w Internecie. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wykładu, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariuszka udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Kolejnym punktem spotkania było poznanie niektórych tajników pracy w policji. Szóstoklasiści mogli pobrać swoje odciski palców oraz obserwować sposoby zbierania śladów z miejsca popełnienia przestępstwa. Największą atrakcją okazała się możliwość obejrzenia z bliska wozu policyjnego. To było bardzo udane i wartościowe spotkanie.

Pobieranie odcisków palców

Uczniowie podczas zajęć