W przeddzień narodowego święta w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie kl. IIa oraz kl. IV - VIII przedstawili program artystyczny o charakterze patriotycznym. Przypomnieli historię czasów zaborów oraz to, że 11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem.

Zwrócili uwagę na fakt, iż mimo tłumionych powstań narodowych i represji politycznych Polacy nigdy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości. W ramach uroczystości społeczność szkolna wzięła również udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” polegającej na wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. Zainicjowało ją Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.