Dzień Ziemi 2022

Każdego roku Dzień Ziemi odbywa się pod określonym hasłem przewodnim. W 2022 roku brzmi ono: "Inwestujmy w naszą planetę". Ten apel ma za zadanie zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz podkreślić wspólną odpowiedzialność za ekosystem - przedsiębiorstw, polityków i obywateli.

W piątek 22 kwietnia  w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Sprzątamy dla Polski", zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Dla Polski". Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w  swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Uczniowie klas 4-6 wykonali plakaty dotyczące tej tematyki i zorganizowali wystawę prac. Ponadto przygotowali gazetkę okolicznościową pt.: ,,Co możesz zrobić na Światowy Dzień Ziemi”, dzięki której przypomnieli sposoby ochrony naszej planety.

Dzień Ziemi 2022