Klasa 3b w bajkowym przebraniu

W dniu 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. W holu przygotowaliśmy wystawkę prezentującą książki z najpiękniejszymi  baśniami świata, a na szkolnych korytarzach można było podziwiać uczniów przebranych w kolorowe  kostiumy. Były zabawy, wspólne czytanie fragmentów książek oraz rysowanie ulubionych książkowych bohaterów.

Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania, by wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Klasa 1 w kolorowych przebraniach  Klasa 2 postacie z bajek

Klasa 3a dzień postaci z bajek  Lekturki Tosi klasa 3b