Plakat Międzynarodowego Dnia Mediacji 2021 przedstawiający rysunkowe postacie dzieci w konflikcie i osobę mediatora rówieśniczego

W dniach 18 – 22 października 2021 obchodzimy w Polsce Tydzień Mediacji. Na zakończenie tego tygodnia przypada – obecny w kalendarzu od 2005 roku - Międzynarodowy Dzień Mediacji. W tych dniach w sposób szczególny promowane jest pozasądowe rozwiązywanie konfliktów I sporów.

W całym kraju odbywać będzie się szereg inicjatyw, konferencji i spotkań, które mają przybliżyć ideę mediacji, czyli dobrowolnego i poufnego procesu, w którym przeszkolona, niezależna i bezstronna osoba, za zgodą stron, pomaga im poradzić sobie z konfliktem.

Przy tej okazji pragniemy poinformować, iż nasza szkoła w październiku 2021 po raz kolejny przystąpiła do Programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie pt. “Mediacja rówieśnicza sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole”. W ciągu całego roku podejmować będziemy działania nakierowane na edukację prawną uczniów oraz stosowanie mediacji rówieśniczych jako metody rozwiązywania indywidualnych i grupowych konfliktów.