Uroczystość ślubowania

We wtorek, 12 października 2021 roku odbyła się uroczystość pasowanie na ucznia.

Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: pani Anny Łuby i pani Małgorzaty Jabłońskiej.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Rodzice i uczniowie klas trzecich nagrodzili dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły pani Danuta Ryfka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. J. Poniatowskiego. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawczynie oraz zakładek wykonanych przez uczniów klas piątych. W tym ważnym dniu wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych życzyli uczniowie klas trzecich oraz  Przewodnicząca Rady Rodziców.

Slubowanie_klas_pierwszych  Slubowanie_na_sztandar

Klasa_1a_z_dyplomamiKlasa_1b_z_dyplomami