Uczniowie pod pomnikiem Marii Curie- Skłodowskiej

23 września uczniowie klas ósmych naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w 61. Pokazach z Fizyki.

Corocznie we wrześniu mury Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie odwiedza około 20 tysięcy uczniów i nauczycieli, aby uczestniczyć w Pokazach z Fizyki – zajęciach promujących oraz popularyzujących nauki ścisłe w ich doświadczalnej odsłonie. To doskonała okazja, aby zobaczyć zarówno klasyczne, jak i trudne do odtworzenia w warunkach szkolnych doświadczenia, zdobyć, uzupełnić lub powtórzyć swoją wiedzę z fizyki. Wydarzenie ma najdłuższą w kraju, prawie 70-letnią tradycję.

W programie tegorocznych pokazów poruszone zostały cztery tematy: Akustyka – dr Krzysztof Pyszniak, dr Andrzej Droździel, Ciśnienie (nie)atmosferyczne – prof. Bożena Zgardzińska, inż. Wojciech Kowalski, Mechanika – prof. Marcin Turek, dr Artur Wójtowicz, Elektromagnetyzm – dr Marek Gorgol, mgr Paweł Wnuk.a

Uczennica prezentuje moment siły w ruchu obrotowym

Uczniowie na auli fizyki

Prezentacja zjawiska próżni