Kolorowe kropki na obrazie

15 września 2021 roku obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień kreatywności, odwagi i zabawy, który miał na celu uświadomić uczniom, że w każdym z nich drzemią zdolności i talenty, które są niezmierzone. Trzeba tylko wierzyć we własne siły i podejmować wyzwania.

W tym dniu nie tylko nasze ubrania, ale także wejście szkoły ozdobione było kolorowymi kropkami.

Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na podstawie książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Po obejrzeniu filmu dzieci stworzyły kreatywne prace plastyczne przy pomocy kropki, z zaangażowaniem opowiadały o swoich talentach i umiejętnościach.

To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

Dzień kropki 1a

Dzień kropki klasa1b